Witaj na stronie

ELLSAGRAFA

WELSH CORGI    &   OWCZAREK ŚRODKOWOAZJATYCKI

Nasza hodowla to hobby powstałe z pasji i miłości do zwierząt, których w naszym domu zawsze było pełno. Obecnie zamieszkują z nami dwie rasy  Owczarek Środkowoazjatycki  oraz  Welsh Corgi.      

Z Owczarkiem Srodkowoazjatyckim  zetkneliśmy się blisko 20 lat temu i była to miłość od pierwszego wejrzenia i do końca życia. Azjata to pies który zauroczył nas  swoją mądrością,  dumą,  niezależnością  oraz niespotykaną  inteligencją i poczuciem humoru. Natomiast Welsh Corgi Pembroke  pies o imieniu Feluś pojawił się u nas niedawno bo w 2016 r. Zgodnie uznaliśmy że jest to dusza Azjaty,  zamknięta w małym kompaktowym opakowaniu na krótkich nóżkach. W życiu codziennym psiaki są naszymi nieodłącznymi towarzyszami, członkami rodziny i wiernymi przyjaciółmi. Są z nami wszędzie, bez nich niemożliwe jest wyjście na zakupy czy spacer, wyjazd na wakacje, a czasem nawet wyjcie do pracy.

W naszej hodowli nie mamy dużo miotów, a te które powołujemy do życia są starannie przygotowywane. Wszystkie nasze psy które mają status hodowlany i dopuszczone są do rozrodu są championami co oznacza że eksterierowo są doskonałe. Wszystkie też mają przeprowadzone badania genetyczne w kierunku chorób występujących w rasie.

Szczenięta odchowujemy z należytą starannością, każde z nich traktowane jest indywidualnie bo każde ma inną psychikę i wymaga innej socjalizacji. Priorytetem jest aby prócz doskonałej budowy nasze szczenięta wyróżniały się stabilną i zrównoważoną psychiką. Od pierwszych dni życia maluszki poddawane są odpowiedniej stymulacji co czyni je w póżniejszym okresie życia lepiej przystosowanymi do codziennego zgiełku. Szczeniętom zapewniamy ogromną, stosowną do wieku ilość bodżców,  tak aby w nowym otoczeniu nic nie było im nich obce.   Każde szczenię odchodzące do nowego domu posiada chip pozwalający je zidentyfikować, otrzymuje metrykę, książeczkę zdrowia i wyprawkę.

Psy karmimy wysokiej jakości karmą Premium uzupełnianą odpowiednimi naturalnymi suplementami diety, a opiekę weterynaryjną zapewnia nam całodobowa klinika Basset.

Wspieramy wszystkich którzy nam zaufali i wybrali nasze szczenięta. Zawsze służymy im radą i pomocą zarówno w kwestii wychowania jak i żywienia czworonoga.

 Hodowla psów rasowych Ellsagrafa jest małą domową hodowlą zarejestrowaną w ZKwP oddz. Zielona Góra pod nr 2258/E .

Związek Kynologiczny jest jedyną organizacją kynologiczną w Polsce zrzeszoną w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI / Fédération Cynologique Internationale/, której to rodowody uznawane są na całym swiecie. Hodujemy psy zgodnie z zaleceniami hodowlanymi tej organizacji – dzięki temu nabywcy szczeniąt otrzymują psy zdrowe, proporcjonalnie zbudowane, świetne eksterierowo o zrównoważonej psychice.